| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Naruto Shippuden - Odcinek (1-2)
System darmowych ankiet Jakiego bohatera najbardziej lubisz w Naruto?
Naruto
Sasuke
Sakura
Kakashi
inny

RSS
niedziela, 12 sierpnia 2007
Rankingi ninja.
 

Uczeń akademii

  

Bycie uczniem akademii jest pierwszym etapem do zostania profesjonalnym ninja. Uczniowie uczą się podstaw, żeby zostać ninja. Wszyscy uczniowie są trenowani do opanowania podstawowych technik i umiejętności. Wszyscy uczniowie zapisują się w bardzo młodym wieku. Żeby zostać geninem, uczniowie muszą zdać pisemny test. Zdanie tego testu daje wszystkim szanse na zostanie świetnym ninja. Nie jest prosto zdać ten test, więc wielu uczniów oblewa go. Ten ranking jest prawdopodobnie najbardziej decydujący.

Genin

  

Genin jest uważany za najniższy ranking dla ninja. Większość geninów nie wykonuje misji, lecz trenuje jak studenci akademii. Genin zazwyczaj wykonuje srogie prace lub brudną robotę. Kiedy decydują się na misje, wykonują oni zazwyczaj misje rankingu D. Każdy genin jest poddany instrukcjom jounina. Instrukcje jounina pomagają trenować genina, żeby mógł on zostać mądrym i zręcznym ninja.

Chuunin

  

Chuunin jest średnim rankingiem ninja, ale trudnym do zdobycia, egzaminy odbywają się 2 razy w ciągu roku. Drużyna genina musi być nominowana przez ich nauczyciela i musi przejść przez pisemny, psychiczny i umysłowy egzamin, żeby sprawdzić, czy ona/on jest warty/a tytułu. Ninja zazwyczaj są zabijani w finałach egzaminu na chuunina. Kiedy drużyna Naruto brała udział w egzaminie, tylko Shikamaru został chuuninem. Chuunin jest brany pod uwagę jako lider i jest odpowiedzialny za towarzyszy będący pod jego komendą.

Jounin

  

Tytuł jounina jest dzielony na 2 oddzielne kategorie. Przed zostaniem pełnym jouninem, zostaniesz wyznaczony jako specjalny jounin. Jest to następny po chuuninie ranking. Jounin zajmuje się wszystkim tym, co chuunin, ale dodatkowo bierze udział w misjach o wysokim ryzyku. Te misje są bardziej delikatne i niebezpieczne niż zwykłe misje. Wszyscy jouninowie są brani do najbardziej niebezpiecznych i wysokopłatnych misji. Tylko ninja z dużą ilością ataków może zostać prawdziwym jouninem. Zawodem jounina jest też opieka nad drużyną geninów. Uczy ich dopóki nie staną się chuuninami.

ANBU

  

Działalność ANBU polega na wysokopoziomowych zabójstwach, przesłuchiwaniach i dodatkowo poszukiwaniach ninja, którzy uciekli z ich wioski. Jest to tajna organizacja, która istnieje w każdej wiosce i jest pod rozkazami Kage. Życie członków ANBU jest bardzo krótkie, ponieważ muszą wykonywać bardzo niebezpieczne zadania. Członkowie tej organizacji noszą zwierzęce maski ( reprezentujące zwierzęta z Zodiaku), żeby ich nie rozpoznali. Członkowie ANBU mają dodatkowo tatuaż na ich ramionach.

12:08, narutouzumaki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 sierpnia 2007
Fotki Hinaty.

 A oto zdięcia Hinaty.

      Hin1

      Hin2

      Hin3

      Hin4

      Hin5

      Hin6

      Hin7

      Hin8

      Hin9

      Hin0

      Hin10

      Hin11

      Hin12

      Hin13

09:14, narutouzumaki
Link Dodaj komentarz »
Biografie, cz.2

 Uchiha Sasuke

Kraj: Ognia, Ukryta Wioska Liścia  saske
Wiek: 13
Urodziny: 23 Lipca
Grupa Krwi: AB

Biorąc pod uwagę zachowanie, Uchiha Sasuke jest bardzo podobny do Aburame Shino, mało mówi, woli za to działać. Tak jak Shino, Sasuke rzadko traci nerwy, a gdy to robi ma do tego dobry powód, w przeciwieństwie do Sakury która często płacze i panikuje. Rzadko zobaczysz Sasuke radosnego lub gdy się śmieje ponieważ stara się być opanowany, choć czasami mu to nie wychodzi. Sasuke jest częścią 3osobowego zespołu z Haruno Sakurą, dziewczyną śmiertelnie w nim zakochaną, i Uzumaki Naruto, który chce być jego największym rywalem na którego Sasuke patrzył jak na nieudacznika, a potem jak na najlepszego przyjaciela. Sasuke jest taktykiem drużyny i tym który wymyśla największą część planu gdy jest takowy potrzebny. Bardziej niż na unikaniu wroga, woli go atakować. Preferuje walke tylko z silnymi przeciwnikami, wiedząc że tylko oni pomogą mu stać się silniejszym niż jego brat, by móc się zemścić.

Przeszłość Sasuke jest tragiczna. Bardziej niż u kogokolwiek innego z serii, z jedynym jasnym punktem - jest członkiem sławnego klanu Uchiha, który daje mu wiele specjalnych i potężnych umiejętności, których inni mogą mu tylko zazdrościć. Sasuke żył jak wszystkie inne dzieci Konohy. Rodzice Sasuke mieli 2 dzieci. On był tym młodszym. Jego ojciec był dowódcą sił policyjnych Konohy i zawsze wydawał się być trochę oddalony od Sasuke, prawdopodobnie dlatego, że był skoncentrowany na jego starszym bracie Itachi’m, który był najbardziej obiecującym ninja klanu Uchiha. Matka Sasuke była gospodynią, która miała jednak kilka asów w rękawie. Jak wspomniano wcześniej Itachi był bardzo obiecujący. Ukończył akademie Ninja z najlepszymi wynikami już w wieku 7 lat. W wieku 8 lat zdolny był używać specjalnej techniki klanu Uchiha - Sharingan, i został Chuuninem w niewiarygodnie młodym wieku, bo miał dopiero 10 lat. Później stałby się członkiem ANBU.
Właśnie dlatego Itachi wydawał się być tak obiecujący, ale nawet już na tak wysokim poziomie siły ciągle szukał więcej. Najpierw zabił swojego najlepszego przyjaciela aby opanować technikę Mangekyou Sharingan, a potem wybił cały klan Uchiha za wyjątkiem Sasuke, ponieważ chciał aby Sasuke stał się taki sam jak on, i może nie chciał cierpieć poczucia winy wymordowania całego klanu. Po tej nocy Sasuke już nigdy nie był taki jak kiedyś. Niegdyś chętny do zabaw i wciąż się śmiejący, stał się cichy i odosobniony. Miał tylko jeden cel: pomścić śmierć rodziny, zabijając brata. Jedyni ludzie którzy postanowili choć trochę otworzyć jego serce to Haruno Sakura, Uzumaki Naruto oraz jego Sensei Hatake Kakashi, ponieważ byli jedynymi którzy go naprawdę rozumieli.

Sasuke ma bardzo silny, różnorodny i oryginalny styl walki. Przed zdobyciem Sharingana, jego styl był w większości oparty na mocnym i szybkim Taijutsu zmieszanym z jego Katon, Goukakyuu no Jutsu i zaawansowanym rzucaniu Shurikenami. Po tym jak nauczył się używać zalet jakie dał mu Sharingan stawał się coraz silniejszy. Jego obecny styl, po treningu z Kakashim jest znakomitym połączeniem ultra szybkich ruchów, taijutsu, i ninjutsu. Sasuke przeważnie używa jutsu typu Katon (ogień) oraz techniki nauczonej przez Kakashiego - Chidori. Zmieszana z opcją kopiowania i przewidywania Sharingana to śmiertelna kombinacja, czyniąca z Sasuke Ninja z którym trzeba się liczyć, od kiedy może nauczyć się każdej techniki jaką zobaczy. Ponadto teraz Sasuke potrafi użyć przeklętej pieczęci do znacznego podwyższenia swojej siły i daje mu to przewagę w walce, którą normalnie by przegrał. Korzystanie z pieczęci ma swoją cenę, i jest niebezpieczne dla Sasuke gdyby używał jej przez dłuższy czas, ponieważ pieczęć dąży do zniszczenia jego ciała. Na pewno nie zobaczyliśmy wszystkiego co Sasuke potrafi. Ciągle się rozwija.

A w następnym tygodniu - 17 sierpnia, Sakura Haruno.

08:42, narutouzumaki
Link Komentarze (1) »
środa, 08 sierpnia 2007
Rankingi misji.

W Naruto jest mnóstwo różnych rankingów misji. Im wyższy ranking misji, tym jest ona trudniejsza i bardziej niebezpieczna oraz jest wyższego poziomu. Oto lista różnych poziomów:

Ranking S

Te misje nie zawsze mogą być bardzo niebezpieczne, ale tylko członkowie ANBU lub Kage mogą im sprostać. Jest to nielubiany przez nikogo z niższego rankingu, którzy pomagają w tych misjach.

Ranking A

Ten typ misji jest najbardziej niebezpieczny. Ninja, którzy są Jouninami lub wyższego rankingu, są zazwyczaj brani do tych misji. Bardzo często, jeśli dzieją się bardzo złe rzeczy, Kage również bierze udział w tych misjach. Zwykle nie znajdziesz ninja niższego poziomu niż Jounin, który bierze udział w tym typie misji. Misje rankingu A są ekstremalnie niebezpieczne i zazwyczaj ich skutkiem jest śmierć lub poważne rany.

Ranking B

Misje rankingu B nie są tak trudne jak misje rankingu A. Trudność ich wykonania jest jednak nadal wysoka. Większość misji rankingu B polega na odzyskaniu ważnych dokumentów lub obronie kogoś lub odprowadzenie go do konkretnego miejsca. Ninja rankingu Jounin lub Chuunin są idealni do tego typu misji.

Ranking C

Ten typ misji jest zazwyczaj przeznaczony Chuuninom. Nieraz możesz zobaczyć Geninów, którzy wykonują misje rankingu C. Większość tych misji polega na obronie kogoś starszego lub wysłaniu/odzyskaniu dokumentów.

Ranking D

Misje rankingu D mają najniższy poziom trudności. Te misje są w większości przeznaczone Geninom. Te misje to zazwyczaj nudne prace lub zazwyczaj bezużyteczne prace, np. uratowanie zwierzaka, spacer ze zwierzęciem i inne prace. Genin, który chce być Chuuninem musi zaliczyć 8 tych misji.

09:59, narutouzumaki
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 sierpnia 2007
Banerki.

 Dzisiaj dodaje kilka banerków z Naruto.

                                      b1

                                    b2

                                   b3

                                  b4

                                  b5

                                  b6

                                  b7

                                  b8

                               b9

                               b10

                               b11

                               b12

                               b13

             Na razie tyle, może jutro dam więcej.

12:01, narutouzumaki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 sierpnia 2007
Kraje w Naruto i inne.
 

Kraje w Naruto

Każdy kraj jest nazwany lub związany z konkretnym typem elementu. Walczący, którzy pochodzą z określonego kraju mają specjalne techniki, które używają z ich związanym elementem. W anime Naruto tylko 4 główne kraje są naprawdę rozpoznawane. Te kraje to Kraj Ognia, Wody, Dźwięku i Ziemi.

  

Kraje i wioski:

Kraj Ziemi - Wioska Ukrytej Skały

Kraj Ognia - Wioska Ukrytego Liścia

Kraj Trawy - Wioska Ukrytej Trawy

Kraj Światła - Wioska Ukrytej Chmury

Kraj Deszczu - Wioska Ukrytego Deszczu

Kraj Dźwięku (Ryżu) - Wioska Ukrytego Dźwięku

Kraj Fali - Wioska Ukrytej Fali

Kraj Wody - Wioska Ukrytej Mgły

Kraj Wodospadu - Wioska Ukrytego Wodospadu

Kraj Wiatru - Wioska Ukrytego Piasku

A na koniec kilka gifków z Naruto.

Naru1 

Ch Hinatka Uzumaki Nei Lee Shika Gaara U Kanku Shino

supcio Sakurcia3 Sasus

19:42, narutouzumaki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 sierpnia 2007
Typy walki.
 

Typy ataków

Główne

Genjutsu

  

Techniki genjutsu to w większości iluzje. Te techniki powodują, że przeciwnik ma halucynacje i bierze je za prawdziwe rzeczy, chociaż one nimi nie są. Genjutsu to typ technik świetnych do użycia, kiedy próbujesz uciec lub oszołomić przeciwnika, możesz wtedy atakować go, nawet jeśli on nie wie gdzie jesteś.

Ninjutsu

  

Ninjutsu jest to sztuka robienia ręcznych pieczęci i mieszczenia chakry do zrobienia jutsu ( techniki). Kiedy zrobisz właściwą ręczną pieczęć, twoja żądana technika pojawi się! Wykonanie technik ninjutsu wymaga pełnej koncetracji i jeśli zostanie przerwana, nie zadziała. Wystarczy tylko kilka sekund, żeby z sukcesem wyszła technika ninjutsu. Ninjutsu jest prawdopodobnie najbardziej używanym typem ataków.

Taijutsu

  

Taijutsu jest typem walki wręcz. Do jej wykonania nie potrzeba tworzyć żadnych pieczęci. Chakra skupia się wokół całego ciała. Taijutsu radzi sobie z różnorodnymi ruchami, od wolnych do szybkich. Zmieniają się zależnie od ilości posiadanej chakry.

Inne

Doujutsu

  

Techniki Doujutsu są wykonywane przez oko. Potrafi ono czytać techniki genjutsu, taijutsu i ninjutsu i pokonywać je. Osoby, które wykonują techniki doujutsu są zazwyczaj geniuszami. Sharingan jest brany pod uwagę jako technika doujutsu.

Hijutsu

  

Techniki hijutsu są specjalnymi technikami limitowanymi dla tych, którzy pochodzą z danego klanu lub tylko jedna osoba potrafi wykonywać określone techniki. Linie krwi limitowanej są brane pod uwagę jako techniki hijutsu.

Kinjutsu

  

Techniki kinjutsu są technikami nielegalnymi i są wyjęte spod prawa przez Kage. Techniki kinjutsu są ekstremalnie silne i potrafią zrobić ogromne szkody. Jeśli zostaną opanowane przez złą osobę, cała wieś może być w wielkim niebezpieczeństwie.

19:11, narutouzumaki
Link Dodaj komentarz »
Kage.
 

Kage

Każda wioska posiada Kage. Kage jest jak gubernator ; on/ona broni swojej wioski. W sumie jest pięciu Kage. Kage to zazwyczaj najsilniejsza osoba w wiosce. Każdy Kage jest wybierany przez mieszkańców, żeby zarządzać i komendować armią ninja i uporządkować wioskę. Kage zajmuje się  bardziej ważnymi problemami np. jak zapewnić wiosce pieniądze i wszystko ,co jeszcze gubernator robi. Są publicznymi osbistościami. Kage są ludźmi wyznaczanymi do misji o rankingu A lub wyższym. Pod spodem są wypisani Kage wraz z wioskami, w których rządzą.

  

Hokage:

Hokage to imię Kage z Wioski Liścia. Hokage znaczy Cień Ognia.

Kazekage:

Kazekage to imię Kage z Wioski Piasku. Kazekage znaczy Cień Wiatru.

Raikage:

Raikage to Kage z Wioski Światła. Raikage znaczy Cień Światła.

Mizukage:

Mizukage to Kage z Wioski Wody. Mizukage znaczy Cień Wody.

Tsuchikage:

Tsuchikage to Kage z Wioski Ziemi. Tsuchikage znaczy Cień Ziemi

09:24, narutouzumaki
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 sierpnia 2007
Chakra.

 Tym razem dodaje trochę informacji na temat chakry.

Chakra

Jest to moc lub energia, którą ninja potrzebuje do stworzenia technik. Prawdopodobnie to najbardziej ważny element w walce dla shinobi. Dzielimy ją na dwie główne części: energię ciała i energię duchową. Ta pierwsza potrafi zakryć wszystkie komórki w twoim ciele. Szybsze komórki poruszają się z większością energii, którą posiadasz. Zapewnia ona siłę dla umysłu ninja. Energia duchowa jest czasami nabywana w walce. Gdy shinobi użyje zbyt dużo tej energii, staje się bardzo zmęczony.

Kontrolowanie chakry

  

Kontrola chakry podczas bitwy jest jedną z najważniejszych aspektów w walce. Kolejną ważną częścią jest możliwość budowania chakry do wykonania technik. To konieczne, jeśli chcesz wykonać genjutsu lub ninjutsu. Siła żywotna gra również dużą część w tym. Musisz ją włożyć do powstającej chakry. Kiedy wykonujesz technikę, musisz nie tylko uwolnić chakrę, ale też siłę żywotną. Jeśli użyjesz jej za dużo, może się to skończyć licznymi obrażeniami lub zabiciem siebie. Ninja musi posiadać w sobie pewną ilość chakry.

System obiegowy

  

Tak jak system obiegowy w twoim ciele transportuje krew, tak u ninja transportuje chakrę. Jest ona uwalniana podczas "podróżowania" przez system i wydawana na zewnątrz. Ten system posiada wiele ważnych narządów. Kiedy system obiegowy jest atakowany, narządy mogą zostać zniszczone. Znajduje się tu 361 otworów chakry. Te otwory znane są jako Tenketsu. Kiedy są one zablokowane, nie możesz wykonywać żadnych technik.

Bramy chakry

Są one bramami w ciele, które są używane w ostateczności. Regulują zwiększony przepływ chakry po całym ciele osoby, która jest pod ich wpływem. Wzrasta też siła tej osoby, która może sprawić, że może zostać mocno zraniona. W organizmie jest 8 bram. Jeżeli wszystkie zostaną otwarte może zabić tą osobę.

Typy chakry

Jest 5 rodzajów chakry: ogień, woda, ziemia, wiatr i światłość. Klan Uchiha słynie z ognistego typu, jednak Sasuke używa dodatkowo światłości. Kakashi ma również typ światłości. Naruto posiada tym wiatru. Większość jouninów potrafi użyć 2 rodzajów chakry naraz.

09:56, narutouzumaki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 sierpnia 2007
Gifki z Naruto Shippuden.

 Dziś zamieszczam kilka gifków na mojego bloga  z Naruto Shippuuden, które jeszcze zrobiłam dzisiaj.To moje pierwsze więc pewnie nie są super :D

Sakur1 Sakur2 Sakur4 Sakur5

15:41, narutouzumaki
Link Dodaj komentarz »